Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

Α1 Γυναικών: Ο Μέγας έκανε το 4Χ5 και παρέμεινε στην κορυφή

Φώτο από παλαιότερη αναμέτρηση του Μέγα
Πετυχαίνοντας την 4η νίκη σε 5 αγώνες η ομάδα χάντμπολ Γυναικών του Μεγάλου Αλεξάνδρου κατάφεραν να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α1 με 9 βαθμούς.
Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η ομάδα του Κύρου Σαράφη κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό καταφέρνοντας να πάρει με την λήξη του ημιχρόνου μία διαφορά ασφαλείας στο σκορ 6 τερμάτων. Στην επανάληψη και στο τέταρτο δεκάλεπτο διατήρησε αυτή την διαφορά και στην συνέχεια να την αυξήσει φτάνοντας έτσι στο τελικό 38-27. Πρώτη σκόρερ για τις γηπεδούχες αλλά και της αναμέτρησης η Χατζηπαρασίδου με 9 τέρματα...

Τα δεκάλεπτα: 6-3, 13-10, 20-14 (ημχ), 26-19, 31-22, 38-27

Η σύνθεση και τα γκολ των δύο ομάδων:
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κύρος Σαράφης): Γιαντσή, Αναστασίου 4, Παπαδοπούλου Μ. 7, Γεωργιάδου 4, Παπαδοπούλου Ι. 3, Τρελλοπούλου 1, Χατζηπαρασίδου 9, Μπατζαρακούδη 7, Ιωαννίδου 1, Τσιτσούκη, Πιπιλακίδου 2, Παρασκευαϊδου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Κώστας Τούτσης): Μούρνου 9, Καφετζοπούλου Ι., Καλαϊτζόγλου, Καραφουλίδου 7, Ματαρόνα 3, Καρσανίδου, Τσιαμούρα, Κουτσογιαννίδου, Στεμπάρη, Μιχαηλίδου 2, Ζουμπουλίδου, Νούσια 4, Καφετζοπούλου Κ., Χατζηγεωργίου 2.

Διαιτητές: Δέλογλου- Στεφανίδης, δίλεπτα: 5-3, πέναλτι:2/2-4/5.