Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016

Κορασίδες: Εύκολη επικράτηση Πανεδεσσαϊκού επί της Α.Γ.Ε. Πιερίας με 62-37

Νικητής στο ντέρμπι της πρεμιέρας της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Κορασίδων απέναντι στην ομάδα της Α.Γ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ αναδείχθηκε ο περσινός πρωταθλητής ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ με το ευρύ 62 - 37.

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο όπου το άγχος ήταν φανερό και για τις δύο ομάδες ο γηπεδούχος ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ ανέβασε αισθητά στροφές και παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση έχτισε μια διαφορά 20 πόντων με τη λήξη του δευτέρου δεκαλέπτου.

Ο βαθμός συγκέντρωσης των γηπεδούχων συνεχίστηκε σε υψηλά επίπεδα και στο δεύτερο ημίχρονο διατηρώντας μια σημαντική διαφορά όπου ξεπέρασε τους 31 πόντους περίπου 8 λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης.
Η ασφυκτική πίεση των φιλοξενούμενων δεν πτόησε τις πολύ καλά προετοιμασμένες αθλήτριες των γηπεδούχων καθώς δεν υπέπεσαν σε κανένα λάθος στο κατέβασμα της μπάλας καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Οι αθλήτριες και ο προπονητής του ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ ευχαριστούν το φίλαθλο κοινό της πόλης για την συγκλονιστική συμπαράσταση του σε αυτό το δύσκολο παιχνίδι.
Ο ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ για την δεύτερη αγωνιστική ταξιδεύει στα Γιαννιτσά όπου θα αντιμετωπίσει τους Ίκαρους το Σάββατο 26/3 στις 14:00 μ.