Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019

ΝΟΓ για δρόμο θυσίας και διασυλλογικούς αγώνες στην Κατερίνη (φώτο)

Σε μια άκρως αθλητική μέρα για τα Γιαννιτσά ο Ναυτικός Όμιλος Γιαννιτσών συμμετείχε την Κυριακή 6 Οκτωβρίου  σε δύο αθλητικές διοργανώσεις.

Αρχικά στον 8ο Pella Half Marathon 21 χλμ συμμετείχε με επιτυχία  ο Παγκόσμιος πρωταθλητής μας Τσαλικίδης Βασίλης.  Επίσης μια ομάδα μικρών αθλητών-τριών μας συμμετείχε στον δρόμο θυσίας  6 χλμ και άλλη μια   στον δρόμο  μαθητών δημοτικών σχολείων  1000 μ.

Φυσικά όπως κάθε χρόνο στηρίξαμε με τον εθελοντισμό την διοργάνωση.

Παράλληλα ο Όμιλος μας  συμμετείχε στους διασυλλογικούς αγώνες της Κατερίνης.Ο ΝΟΓ πάντα παρών  σε αγώνες κωπηλασίας συμμετείχε με πέντε πληρώματα τα οποία όλα επέστρεψαν με μετάλλια.
Συγκεκριμένα, Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν  η Παγκόσμια πρωταθλήτρια μας Φράγκου Ευαγγελία στο  Σκιφ Κορασίδων, Χάλκινο μετάλλιο η Πανελλήνια πρωταθλήτρια μας Αρετακη Αννέτα  στο  Σκιφ Κορασίδων ενώ Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν στο Διπλό Σκιφ Νεανίδων οι Αρετάκη Αννέτα και Φράγκου Ευαγγελία.
Στις κατηγορίες των Αρχαρίων η αθλήτρια μας Τσουκτορίδου Ευαγγελία κατέκτησε το  Αργυρό μετάλλιο στο  Σκιφ αρχαρίων Κορασίδων ενώ στο Τετραπλό Σκιφ Αρχαρίων Παίδων οι Μπακιρτζής Θεόδωρος- Σκουτελης Θεόδωρος- Σταυρακάκης Αγάθωνας- Φράγκος Λάζαρος κατέκτησαν  το Χάλκινο μετάλλιο.
Την αποστολή στην Κατερίνη συνόδευσε ο  Αρετακης Θεόδωρος , ο προπονητής Ασπρογέρακας Σπύρος καθώς και οι γονείς των αθλητών.Η οικογένεια του Ναυτικού  Ομίλου Γιαννιτσών συγχαίρει τους αθλητές του για τη συμμετοχή τους στους αγώνες.