Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

Άσχημη εμφάνιση και ήττα της Αναγέννησης με 3-0 από το Φωκικό

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα των Γιαννιτσών στην Άμφισσα από τον τοπικό Φωκικό μην μπορώντας να επαναλάβει την πολύ καλή εμφάνιση της πρεμιέρας.
Το σκορ άνοιξε στο 20’ για τους γηπεδούχους ο Ευσταθίου με διαγώνιο σουτ νικώντας τον Ταμπάκη και γράφοντας το 1-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Σαν να μην έφτανε για την Αναγέννηση το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ήταν αναγκασμένη να παίζει στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και με 10 παίχτες καθώς στο 42ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου θα χάσει με δεύτερη κίτρινη κάρτα των Σκέμπο για διαμαρτυρία. Είχε προηγηθεί η πρώτη κίτρινι κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα...
Το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Θέος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή της Αναγέννησης ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Μπουλούλης στο 67’

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΦΩΚΙΚΟΣ: Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Κωστόπουλος, Λίτσος, Τετέ, Ταμπάκης (61’ Γκόμεζ), Θέος (74΄Αμπντουραχμάνι), Σκαρίμπας (69’ Νγκουέμ), Μπουλούλης, Ευσταίου
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Λαμπάκης, Σκέμπος, Καρπαθάκης, Σερέτης, Φελίπε, Σπαθάρας (73’ Στεργίδης), Καρακάσογλου (50’ Στεφανίδης), Ιορδανίδης, Νταντίδης, Φάμπιο, Μπουτζίκος.