Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2011

Νέα απώλεια για τον Πανσερραϊκό που ηττήθηκε 2-3 από την Καλλονή

Σπουδαία διπλό με 3-2 πήρε η Καλλονή στις Σέρρες με την ομάδα του Πανσερραϊκού μετά και την νέα βαθμολογική απώλεια να χάνει την ευκαιρία να βρεθεί ακόμα πιο κοντά στις πρώτες θέσεις. Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν να προηγούνται με την λήξη του με 3-0 καθώς ο Μανουσάκης άνοιξε το σκορ στο 21’, ο Μανούσος διπλασίασε τα τέρματα για την Καλλονή στο 30’ για να κάνει το 3-0 στο 37’ ο Λεοζίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά πιστεύοντας ότι μπορούν να διεκδικύσουν κάτι παραπάνω από την ήττα...

...και αν και άργησαν να σκοράρουν, κατάφεραν ωστόσο να σκοράρουν στο 70’ με εύστοχη εκτέλεση του Στεφανίδη για να μειώσει ακόμα περισσότερο με τον ίδιο παίχτη στο 80’. Και ενώ υπήρχε ακόμα αρκετός χρόνος για τον Πανσερραϊκό, η Καλλονή άντεξε την πίεση των γηπεδούχων και κατάφερε να κρατήσει την νίκη κατακτώντας 3 υπέρ πολύτιμους βαθμούς μέσα σε μία ισχυρή έδρα.

Έτσι ο Πανσερραϊκός παρέμεινε στους 11 βαθμούς φτάνοντάς τον η Καλλονή σε απόσταση αναπνοής με 10