Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

2-0 ο Αετός Σκύδρας τον ΠΑΟΚ Γιανντισών σε φιλικό αγώνα

Φώτο από Ματιές Πέλλας
Φιλική νίκη πέτυχε ο Αετός Σκύδρας, νικώντας με 0-2, πιο δύσκολα από ότι μαρτυρά το τελικό σκορ τον ΠΑΟΚ Γιαννιτσών .
Το παιχνίδι έγινε στο δημοτικό στάδιο Γιαννιτσών παρουσία λίγων οπαδών των 2 ομάδων.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αετός ήταν καλύτερος και άνοιξε το σκορ με τον Γιώργο Ιορδανίδη με σουτ στο 40´
στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Γιαννιτσών ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του , κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο του και κυνήγησε την ισοφάριση...

Έχασε κλασική ευκαιρία για γκολ στο 85´ με τον Σιδηρόπουλο από κοντά, ενώ ότι δεν κατάφερε να πετύχει αυτός, κατάφερε ο Αετός στις καθυστερήσεις με τον Παπαστεργίου όπου έγραψε το τελικό 0-2.
Και οι 2 ομάδες έδειξαν καλά στοιχεία και ότι φέτος πρέπει να έχουν απατήσεις από αυτές οι οπαδοί τους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΠΑΟΚ Γιαννιτσών (Χαραλαμπίδης): Ισιδώρης, Καλιτζης, Γρηγοριάδης, Κάζογλου, Ορφανίδης, Νταλής, Πετρίδης, Χαλεπούδης, Στεφανίδης, Σιδηρόπουλος, Χαρμάνας. Έπαιξαν και οι: Πόπης, Ζαχαρόπουλος, Γκουγκουλούδης, Καλαϊτζης, Τσάλμας, Κουτούδης, Ουγκανεζωφ.
Αετός Σκύδρας (Τυριακίδης):Ραβούσης, Μπρέγου, Λεκάκης, Σαμαρόπουλος, Ιορδανίδης Ν, Τσίοτζιος, Σφυντηλάς, Κουσίδης, Ινεμπολίδης, Ιορδανίδης Γ, Καλαϊτζίδης. ¨επαιξαν και οι: Παπασυμεών, Ιωαννιδης, Θεοδωρίδης, Λυσίτσας, Τσομπλιος, Μαριορίδης, Κυριακίδης, Παπαστεργίου, Συμεωνίδης,