Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2013

ΠΑΟΚ - Καλλιθέα 6-0 στο 56'

Ο Αθανασιάδης ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 6-0 στο 56ο λεπτό και ενώ έδειχνε να είχε ρίξει τον ρυθμό του ο ΠΑΟΚ.

Και 5-0 στο 41’ λεπτό από τον Κατσουράνι μετά από σέντρα του Λάζαρ με τον κόσμο στις κερκίδες κάθε φορά να ζητούνε και άλλο γκολ.
Σταματημό δεν έχει ο ΠΑΟΚ που με τον Σαλπιγγίδη θα κάνει το 4-0 στο 40’.

Το 3-0 στο 36ο λεπτό θα κάνει ο Λόρενς με εκτέλεση πέναλτι ενώ η Καλλιθέα θα συνεχίσει με 10 παίχτες μετά την κόκκινη κάρτα στον Βιγιαρέχο.

Στο 12ο μόλις λεπτό ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα βάζοντας γερές βάσεις για πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου...
 Το γκολ πέτυχε με κεφαλιά ο Λαζάρ μετά από σέντρα του Λόρενς γράφοντας το 2-0. Το πρώτο γκολ πέτυχε στο 6ο λεπτό πάλι με κεφαλιά ο Αθανασιάδης.
Ενώ στο 16ο νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Λάζαρ αυτή την φορά να τροφοδοτεί τον Λόρενς με τον τελευταίο να μην μπορεί τελευταία στιγμή να κάνει την προβολή και το 3-0.
Ο Δικέφαλος του βορρά από τα πρώτα λεπτά άσκησε μεγάλη πίεση στους αντιπάλους του κλείνοντάς τους κυριολεχτικά στην περιοχή τους.