Τετάρτη 6 Απριλίου 2011

Δόξα Κρανούλας - Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1 τελικό

Μετά από ένα καλό παιχνίδι η ομάδα της Αναγέννησης έχοντας στο πλευρό της έναν μεγάλο αριθμό φιλάθλων που την ακολούθησαν στο εκτός έδρας αγώνα με την Δόξα Κρανούλα, έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή καθώς έφερε ισοπαλία 1-1. Το ημίχρονο είχε λήξει 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο αν και η Αναγέννηση ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί από νωρίς στο σκορ με κεφαλιά του Σουλίδη στο 50’, ωστόσο ένα τέταρτο αργότερα και συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση 1-1 για τους γηπεδούχους με σουτ του Γιάκο, αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό. Με αυτή την ισοπαλία η ομάδα του Κιούρκα έφτασε στους 46 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 3η θέση με τον Φωκικό, ομάδα που αντιμετωπίζει εκτός έδρας την επόμενη αγωνιστική.